KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759081
nr 1575 9081
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:29:42
100 kr
150 kr
200 kr
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin